Penzijní fondy nabízí bonus až 3 000 korun? Co to obnáší?

Datum: 2.červenec 2012

Již před měsícem se uzavřel přechod mezi penzijními fondy pro účastníky penzijního připojištění. Fondy využívají dvouměsíční výpovědní lhůty, navíc klientům nabízí bonus až 3 000 korun za stažení své výpovědi.

Do 28. února bylo nutné doručit původnímu fondu výpověď.

Výpověď lze stáhnout prostřednictvím dvouměsíční výpovědní lhůty. Je samozřejmé, že fondy lákají klienty k návratu. Na přesvědčování mají fondy ještě necelý měsíc.

Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Pokud budeme chtít částku max. 3 000 korun, musíme u fondu ještě nějaký čas spořit, např. ČSOB 5 měsíců u AXA 12 měsíců. U fondu tak zůstaneme do doby, kdy budeme mít nárok na jednorázové vyrovnání.

Přechody byly uzavřeny již v únoru právě proto, aby fondy získaly čas na oddělení klientského a akcionářského majetku - dle nových pravidel.

Do současného systému penzijní připojištění bude možno uzavřít poslední nové smlouvy do 30. listopadu 2012. Od ledna 2013 se bude moci přestupovat a vstupovat jen do nových fondů pro penzijní připojištění.

Čtyři a půl milionu klientů čeká změna státního příspěvku k ukládané částce. Vyplácet se bude teprve od úložky 300 korun měsíčně (příspěvek 90 Kč), maximálně dosáhne 230 korun při úložce 1 000 korun.